Web sayfası nasıl yapılır ? İnternet Sitesi Hazırla

Web sayfası nasıl yapılır? İnternet sitesi nasıl yapılır ? Kime internet sitesi yaptırmalı ?

Gibi soruları kendinize soruyor bu soruların akabinde arama sonuçlarında yaptığım ya da yaptıracağım bu web sayfası gözükecek mi ? Acaba birinci sıraya nasıl çıkarım diye de devam edecek bu sorular. Benim önerim ilk önce ne istediğinizi çok net şekilde kafanızda belirleyin, kafanızda belirleyin ama kağıda da not alın. Çizin nerede ne olmasını istediğini not alın. Bu illaki böyle olmak zorunda diye keskin çizgileriniz olmasın. Aklınızda kurduğunuz şeyin esnetilebilir olmasını sağlayın.

Zaman kaybetmekten korkmayın. O kadar zaman geçti hâlâ internet sitesi hazır hale gelmedi demeyin. Denemeler yapın, hazır taslakları kendinize göre düzenleyin. WordPress kullanın tema deneyin. WordPress eklenti deneyin.

İşi iyi bilen birileriyle çalışın amacı web sitesini hemen teslim edip elimdeki diğer işe geçeyim düşüncesinde olmayan kişilerle. Profesyonel ajanslar ile çalışın, Freelance çalışan kişi/ekiplerle çalışın. Ya da projenizi benimle paylaşın birlikte konuşalım.

Bir gelir beklemiyorsanız web sayfanızdan çuvalla para saçmayın. Katma değer sağlayan bir yapınız varsa reklam verin. Google adwords kullanın.

 

Ben OLKANDO

2005 Yılından bu zamana kadar çalışmış olduğum ülkeler, sektörler farklılık gösterse de daima Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği alanında hizmet verdim. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İş hayatında tecrübe edindiğim bilgileri burada sizinle paylaşıyorum.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments