PLM Nedir?

En basit düzeyde ürün yaşam döngüsü yönetimi PLM Nedir?, bir ürünün hayatının başlangıcından itibaren, yani ilk planlamasından, geliştirilmesinden, piyasaya sürülmesinden, kullanım sürecinden ve son olarak da kullanım dışı bırakılmasına kadar olan her aşamasının kapsamlı yönetimini ifade eder. PLM, bir ürünün tüm evrelerini stratejik bir yaklaşımla ele almayı ve bu süreçteki tüm detayları koordine etmeyi amaçlar. Bu, ürünle ilgili tüm süreçlerin başından sonuna kadar etkin bir şekilde yönetilmesi gerektiğini belirtir.

Ürüm yaiam döngüsü nedir?

PLM Nedir?

PLM yazılımı, dünya çapındaki tedarik zincirlerinde bir ürün veya hizmetin yaşam döngüsünün her safhasını kapsayan bilgi ve işlemleri yönetme yeteneği sunan yenilikçi bir çözümdür. Bu, kalemlerden parçalara, ürünlerden belgelere, gereksinimlerden mühendislik değişiklik taleplerine ve kalite yönetim süreçlerine kadar geniş bir yelpazeyi içerir.

Zamanımızda tedarik zincirleri artık küresel bir boyuta ulaşmış durumda ve işletmeler kendilerini yeniden şekillendirme yoluna gitmişler. Özellikle, birçok firma, yeni ürün veya hizmetler sunabilmek adına gömülü yazılım hizmetleri gibi yenilikçi yaklaşımlar benimsemekte. Bu durum, işletmelerin esnek ve hızlı tepki verebilen, bulut temelli bir PLM yazılımına olan ihtiyaçlarını gün yüzüne çıkarıyor.

Çağımızın PLM yazılımı, ürün geliştirme ve tedarik zinciri stratejilerini dijital bir temel üzerine inşa ederek iş transformasyonunu destekler. İş süreçlerinizi bu platforma entegre ettiğinizde, ürün değer zincirinizi daha kapsamlı bir iş planlama ve tedarik zinciri yönetimiyle birleştirerek yenilikçi adımlar atabilir, ürünlerin tasarımından üretimine, depolanmasından sunumuna kadar olan süreçleri iyileştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir