Teams Meeting Eklentisi Kayboldu

Microsoft, Microsoft 365 için Outlook kullanıcılarını etkileyen ve uygulamanın menüsünü kullanarak Teams toplantıları oluşturmalarını engelleyen bir sorunu düzeltmeye çalışıyor. Teams Meeting eklentisi, adından da anlaşılacağı gibi Outlook kullanıcılarının Outlook’tan bir Teams toplantısı planlamasını sağlıyor.

Microsoft yaptığı açıklamada, “Bu sorun, Outlook için Teams Meeting eklentisinin devre dışı bırakılması nedeniyle oluşur ve bu da toplantı oluşturma seçeneğinin menüden kaldırılmasına neden olur.” Microsoft, devam eden bu sorunun nedenini hala araştırırken müşteriler Outlook’un çökmesine neden olduktan sonra eklentinin otomatik olarak devre dışı bırakıldığını ve uygulamanın hiçbir şekilde onarılması, kaldırılması ve yeniden yüklenmesinin mümkün olmadığını belirtiyor.

Geçici çözüm

Outlook programını kapatın ve Regedit’i açın.

  1. In Outlook select File Options Add-ins Manage, select “Disabled items”, and then Go.
  2. If you see Teams listed under Disabled Items select it, and then select Enable.
  3. Restart Outlook and confirm if the add-in is working.

To block Outlook from disabling the add-in again, you have to add a new registry key:

  1. Open Registry editor
  2. Go to Registry ComputerHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice16.0OutlookResiliencyDoNotDisableAddinList
  3. Create a new DWORD (32-bit) value:
    • Name: TeamsAddin.FastConnect
    • Value: 1

Ben OLKANDO

2005 Yılından bu zamana kadar çalışmış olduğum ülkeler, sektörler farklılık gösterse de daima Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği alanında hizmet verdim. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İş hayatında tecrübe edindiğim bilgileri burada sizinle paylaşıyorum.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments