PSTN Konferans Nedir ?

PSTN Nedir ?

PSTN: (Public Switched Telephone Network) Genel aktarmalı telefon şebekesi anlamına gelir. Yaşadığımız gezegenin genelinde kullanılan devre aramalı telefon ağıdır.

pstn-nedir1

PSTN Konferans Nedir ?

Düzenlediğiniz Skype toplantılarına herkesin yalnızca arama yapılabilen tüm cihazdan katılabileceğiniz, telefon çağrıları yapıp alabileceğiniz bir platformdur. Telefon ile katılmanın tablet veya bilgisayardan daha kolay olduğu durumlar ya da İnternet erişiminizin olmadığı yerler için kullanışlıdır.

Office 365 E1-E5 paketlerinde Skype Kurumsal uygulaması ile kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz ülkeye ait telefon numaraları tahsis edilir. oluşturduğunuz toplantıya ait üretilen toplantı kodu ile aradığınız ülke numarasından ilgili toplantıya bağlanarak toplantı üyesi olabilirsiniz. Devam eden konferansınızı telefonunuza aktarabilirsiniz yurt içi ya da yurt dışı olabilir.

Kullandığınız E1 – E5 Office 365 paketinizde PSTN konferansı düzenlemek tamamen ücretsizdir. Fakat Dışardan arama (istediğiniz ülke) ile katılım sağlayacaksanız bu aylık/kullanıcı olarak ücretlendirilir.

Ücretini ödediğiniz bu özellik düzenlemiş olduğunuz Skype toplantısında toplantı linkininizin altına belirlediğiniz ülkeden sizin için tahsis edilen bir numara ekler. Bu numara arandığında yine  numaranın altında yer alacak o toplantıya ait toplantı referans numarası ile herkes dahil olabilecektir. Şuan için 250 kişi bu şekilde bağlantı sağlayabilmektedir.

 

skype_toplanti_nedir

 

Diğer içerik ve çözümler

intel vPro nedir ? Intel® vPro™

HP Sunucularda ILO, IBM sunucularda IMM neyse son kullanıcı bilgisayarlarında bulunan vPro da aynı işi …

Windows 10 1909 Güncelleme

Windows 10 1903 güncellemesinin henüz sıkıntıları daha bitmemişken Windows 10 1909 güncellemesi duyuruldu. Windows 10 …

Apple Cihazların Uzaktan Yönetimi – DEP (Device Enrollment Program) ve Samsung Knox Manage

Merhaba. Apple cihazların uzaktan yönetimi için öncelikli olarak DEP işlemini yapmanız gerekiyor cihazlarınıza. Bu işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.