Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar, Google tarafından kullanıcılar için sınırsız video ve fotoğraf saklama alanı olarak kullanılmasını sağlayan bir hizmettir. Google Fotoğraflara fotoğraf yüklerken genellikle iki seçenek mevcuttur. Orjinal ve yüksek kalite. Yüksek kalite seçeneği sayesinde fotoğrafların yedeklenmesi sınırsız ve ücretsizdir. Ancak diğer yöntem olan orjinal seçeneğinde ise fotoğraf yedeklemek için 15 GB disk alanına ihtiyacınız vardır.

Google Fotoğraflar, İOS ve Android cihazları desteklemektedir. IOS veya Android telefon ya da tebletlerinizde fotoğrafları uygulamasını yükleyebilirsiniz. Buna göre cihazınızda yer alan fotoğraflarınızı da Google Fotoğraflar uygulamasına yedeklemeniz mümkündür. Otomatik yedekleme talimati vererek de çektiğiniz tüm fotoğrafları yedekleyebilirsiniz. Google fotoğrafları uygulamasına yedeklemiş olduğunuz fotoğraflar siz silmedikçe silinmezler. Bu sayede her zaman erişebilirsiniz. Telefonda alan yetersizliği durumunda da Google Fotoğraflar üzerinden fotoğraflarınızı silebilirsiniz.

Google Fotoğraflar uygulamasında bulunmakta olan fotoğraflarınıza cep telefonu, bilgisayar ya da tabletinizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sasyesinde filmler, kolajlar da oluşturarak istediğiniz gibi fotoğrafları kategorilere ayırmanız mümkündür. Fotoğraflar uygulamasında arama yapmak da çok kolay bir iştir. Google Fotoğraflar; fotoğrafları nesne, mekan gibi farklı türlere ayırmaktadır. Örnek verecek olursak; arabada çektiğiniz bir fotoğraf için arama yaptığınızda “araba” şeklinde aramanız yeterli olacaktır. Google Fotoğraflar uygulamasındaki fotoğrafları tek tıklama ile sosyal medya uygulamalarında paylaşabilirsiniz.

Google Fotoğrafların Farkı Nedir

Google Fotoğraflar uygulaması Play Store ya da App Store’den indirilerek telefona yüklenir. Ardından ise cihazınızda yer alan fotoğraflar Google Fotoğraflar uygulaması içerisinde yedeklenerek siz istemediğiniz sürece silinmez. Ayrıca yedeklenen Google Fotoğraflar uygulamasında resimler her zaman için kalmaktadır.

Diğer uygulamalara baktığımızda telefona bir şey olduğunda ya da arıza durumlarında dahi Google Fotoğraflar uygulamasında resimleriniz silinmemektedir.

Fotoğraflarınız Google Fotoğraflar Uygulamasında Nasıl Saklanır?

Android ya da IOS telefon veya tabletlerde yüklü olarak gelen Google Fotoğraflar uygulamasını siz kendiniz de yükleyebilirsiniz. Cihazınıza yüklü olan fotoğraflar otomatik olarak Google Fotoğraflar uygulamasına yedeklenir.

Yedeklenen fotoğraflar siz istemediğiniz hiç bir zaman silinmemektedir. Ayrıca telefonunuz ya da tabletiniz arızalansa dahi orada kalmaktadır. Google Fotoğraflar uygulamasına web üzerinden bilgisayar aracılığı ile de erişmeniz mümkündür.

Diğer uygulamalarda olduğu gibi hemen silinmeyen ya da virüsle karşılaşmayan Google Fotoğraflar oldukça güvenli ve arama kolaylığı da olan bir platformdur. Siz de fotoğraflarınızı uzun süreli yedeklemek ve anılarınızı biriktirmek için Google Fotoğraflar uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir