Fingerprint Error Code 43

Aygıt yöneticisinde parmak izi okuyucu sensörünün bir sürücü sorunu yok Windows çalışmayı durdurdu uyarısı veriyorsa ki bu uyarının hata kodu 43 oluyor bu hatanın çözümü saç yoldursa da oldukça basitmiş.

Kullandığım bilgisayarda parmak izi sensörü yoktu. Aynı model bir cihazdan sensörü söktüm ve kendi cihazıma taktım. Parmak izi sensörü sürücüsü yüklü olmasına rağmen aygıt yöneticisinde Fingerprint Error Code 43 diye bir uyarı veriyor ve sanki parmak izi sensörünü görmüyor gibi davranıyordu.

Farklı üreticilerin sürücülerini denesemde sorunun çözümü cihazın biosundaki güvenlik sekmesinde parmak izi sensörünü resetle seçeneğini seçmemle sorunun çözüldüğünü gördüm.

Çözüm: BIOS’a gir. Güvenlik sekmesine gel. Reset Fingerprint Sensor seçeneğini seç. Cihaz 1 kez yeniden başlayacak ve resetleme işlemini onaylamak için F1 tuşuna basmanı isteyecek. Buna da onay verdikten sonra parmak izi sensörünün çalıştığını göreceksiniz.

Ben OLKANDO

2005 Yılından bu zamana kadar çalışmış olduğum ülkeler, sektörler farklılık gösterse de daima Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği alanında hizmet verdim. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İş hayatında tecrübe edindiğim bilgileri burada sizinle paylaşıyorum.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments