Teams Butonu Olan Yeni Nesil Monitörler

Dell firması içinde bulunduğumuz 2021 yılının 2. çeyreğinde yeni nesil, üzerinde Microsoft Teams programına özel butonların olduğu monitörleri piyasaya sürecek.

Microsoft geçtiğimiz yıl başlattığı Kulaklık, Monitör, Kamera gibi ürünlerin sertifikalandırma programının ardından Dell firması ” Dünyanın ilk Microsoft Teams sertifikalı konferans monitörleri ” duyurdu.

2021’in ikinci çeyreğinde Teams programına hızlı erişim sağlayan butonun olduğu 3 farklı monitör satışa çıkacak. Buton, Microsoft Teams kullanıcılarının video görüşmeleri yapmak ve almak için uygulamayı hızlı bir şekilde başlatmamıza olanak sağlayacak. Hands-Free komutları ayrıca Cortana ve yerleşik mikrofon aracılığıyla desteklenecek.

 

Video konferans özellikli monitör nedir ? diyecek olursak da donanım olarak karşımızı şu detaylar çıkıyor;

Her biri, Windows Hello ile yüz tanımayı destekleyen 5 megapiksel açılır kızılötesi kameraya sahip. Dell ayrıca gürültü önleyici bir mikrofon ve 5 watt’lık çift tümleşik hoparlörü bir araya getirdi. Mavi ışık emisyonlarını azaltmak için yerleşik filtre de mevcut.

Artık monitörler bile Teams’a ayak uyduruyor. 🙂

Ben OLKANDO

2005 Yılından bu zamana kadar çalışmış olduğum ülkeler, sektörler farklılık gösterse de daima Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği alanında hizmet verdim. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İş hayatında tecrübe edindiğim bilgileri burada sizinle paylaşıyorum.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments