Teams’de gönderilen mesajları silme ya da düzenleme nasıl olur ?

Teams programında gönderdiğiniz mesajları ya da yanlışlıkla gönderdiğiniz mesaj/mesajları silebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle kurumunuzda kullandığınız Teams Politikalarında bu özelliğin açık olması gerekiyor. Bunun kontrolünü Teams sistemini yöneten kişi kontrol etmeli.

Teams programında gönderilen mesajı silebilmek için O365 kontrol merkezinden  Teams Yönetim Merkezi’ne gidin ve aşağıdaki 2 özelliği açın.

 

Bu ayarı açtıktan sonra size ait O365 TENANT üzerinde aktif olması biraz zaman alabilir. Politika uygulandıktan sonra mesajlarınızı silebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Teams programından gönderilen mesajı silmek için ya da düzenlemek için, teams programını açın ve gönderdiğiniz iletiyi seçin. Sağ tarafta işaretine tıklayarak menüyü açın. İşte bu kadar.

Ben OLKANDO

2005 Yılından bu zamana kadar çalışmış olduğum ülkeler, sektörler farklılık gösterse de daima Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği alanında hizmet verdim. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İş hayatında tecrübe edindiğim bilgileri burada sizinle paylaşıyorum.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments