Sahifa teması sayfalama sorunu

İyi akşamlar  arkadaşlar.

WordPress‘in son sürümü olan WP 4.4.1 sürümüyle çıkagelen ve Sahifa temasının sayfalama sorununu tetikleyen çözümü sizlere anlatmak için bu saatte bu yazıyı paylaşıyorum.

Son gelen güncelleme ile biz adamlardan daha mı iyi biliyoruz abi güncelleme gelmişse yapacağız düşüncemi çürüten güncellemeyi yaptım ve WP 4.4.1 sürümüne geçtim. Bir rastlantı eşiği sayfalama sorununun olduğunu gördüm.

Kullandığım sunucuyu değiştirdim, Cpanel altyapısında yeni bir sayfa açtım, yazıları import ettim. Sıfırdan sayfa kurdum,htaccess ile oynadım,robot.txt dosyası ile oynadım, eklentisiz sayfa kurdum, banamısın demedi. Sayfalama sorunu hâla devam ediyordu. Neyse sözü fazla uzatmadan çözümü açıklayayım

 

sayfalama_sorunu

 

Sahifa teması sayfalama sorununun çözümü:

     1. WordPress (wordpress-4.0-tr_TR) versiyonuna downgrade işlemi yapın.
     2. wp_config.php dosyanızın alt tarafında bir yere şu kodu ekleyin.
      define( ‘AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED’, true );

Bu adımları yaptıktan sonra sayfanızın TITLE kısmı www.siteismi  olarak gözükebilir. Bu sorunu çözebilmek için de aşağıdaki kodu header.php dosyanızı açın head etiketinin hemen altına eklemeniz gerekmektedir;

<title><?php bloginfo(‘name’); ?> &rsaquo; <?php echo $title; ?></title>

ve son olarak WordPress yönetim panelinize girin Kalıcı Bağlantı Ayarları‘na gelin Yazı ismi olarak kullandığınız yapının sonundaki taksimi kaldırın. Hepsi bu kadar

Haftalarca beni uğraştıran bu sorunu derlediğim bu adımlarla sayfanıza uygularsanız sorunu ortadan kaldırmış olacaksınız.

DİKKAT: Anlattığım bu adımlara başladamadan önce Database (veri tabanı) yedeği ve FTP’de bulunan WORDPRESS dosyalarınızın tüm yedeğini alınız.

 

 

Fayda sağlaması dileğiyle. Karşılaştığınız sorunlar için lütfen yorum yazınız.

Ben OLKANDO

2005 Yılından bu zamana kadar çalışmış olduğum ülkeler, sektörler farklılık gösterse de daima Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği alanında hizmet verdim. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İş hayatında tecrübe edindiğim bilgileri burada sizinle paylaşıyorum.
10 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ziya
ziya
Ziyaretçi

hocam selam,
ana sayfada bembeyaz boşluk var onu kaldıramıyorum.2 gündür uğraşıyorum bir türlü çözüm bulamadım.
bilginiz var mı acaba.sahifa teması

https://hizliresim.com/MDz9l

Canerk
Canerk
Ziyaretçi

Hocam wordpresi alt versiyona düşürmeden olmuyormu acaba.Şimdi bu versiyonda açıklar vs.. çıkacak hacklenmeye açık olmuyormu site.

CanerK
CanerK
Ziyaretçi
Reply to  OLKANDO

Hocam bendebu yöntemle çözdüm forumdan ckorkmazli ben 🙂

Eren Albayrak
Eren Albayrak
Ziyaretçi

Yaşadığım bu sorunu anlattığınız yöntem ile hallettim. Tema yada wordpress güncellemesi çıktığında bu sorun düzelebilir ama şuan için en kesin çözüm sizin anlattığınız gibi. Çok teşekkür ederim.

Eren

karacatalih
karacatalih
Ziyaretçi

Uzun zamandır bulamadığım konuydu sağolun

Sedat Yücel
Sedat Yücel
Ziyaretçi

Hocam selam kolay gelsin
sedatyucel[nokta]com aşağı yukarı yaparken sayfada bi duraksama yapıyor aynı sorunmuydu sizinki de çözüm halen güncel mi 🙂 ?