El Capitan Kurulum Hatası: OS X could not be installed on your computer

El Capitan install error: OS X could not be installed on your computer

El Captain kurulumunda karşınıza yukarıda yazdığım şekilde bir hata çıkarsa sizi delirtebilir 🙂 Ne olduğuna bir türlü anlam veremeyip yeniden yeniden kurmayı deneyebilirsiniz benim gibi. Bunun çok basit bir sorun olduğunu garip bir rastlantı eşiğinde farkettim. Kullandığınız MAC bilgisayarınızın bataryasının bittiğinin bir göstergesi olan ve artık tarih saat gibi bilgileri hafızasında tutamayarak cihazı her açtığınızda saçma sapan tarih saat gösteriyorsa kurulum ekranında bu hatayı almanız gayet normal.

Bu sorunu kurulum ekranından TERMİNAL’i açın.  Date yazıp entera basın göreceksiniz ki tarih güncel değil. Tarihi güncellemek için;

date 051523372016

Yazıp enterladığınızda sonuç şu şekilde olacaktır. ( Mayıs 15, 23:37 2016) Ben bu tarihi makaleyi yazdığım tarih olarak belirledim. Siz de güncel tarihi yazarak devam edebilirsiniz.

Sonraki makalede görüşmek üzere.

Ben OLKANDO

2005 Yılından bu zamana kadar çalışmış olduğum ülkeler, sektörler farklılık gösterse de daima Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği alanında hizmet verdim. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İş hayatında tecrübe edindiğim bilgileri burada sizinle paylaşıyorum.

5 Yorum

  1. Sizce bilgisayarı yenilemek gerekir mi? Ya da bataryanın değişmesi yeterli midir?

  2. Merhaba date tarihini değiştiremiyorum ne yapmam lazım 🙁

  3. Merhaba

    Aynı hatayı alıyorum ve bende dediğinizi yapıp terminal ekranında, yükleme ekranından yeniden başlat yapmama rağmen aynı hata ekrana geliyor.
    OSX’i appstorden indirmeme rağmen aynı hatayı alıyorum.

    Başka çözümü var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.