Karşınızda Microsoft Teams

Microsoft Teams Nedir ? tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ekibinize yeni katılan bir kişiyi grubunuza eklediğinizde tüm geçmişe ulaşabilmesi de bu uygulamanın sunduğu en güzel özelliklerin başında geliyor.

Daha detaylı bilgi için: https://support.office.com/tr-tr/article/microsoft-teams-video-e%C4%9Fitimi-4f108e54-240b-4351-8084-b1089f0d21d7

Microsoft Teams, firmanız dışındaki kullanıcıların ekiplere katılmasını desteklemektedir. Bunun için lisans ataması yapmanıza ve kullanıcı oluşturmanıza gerek yoktur. Mail adresini yazmanız yeterlidir.

Eski diyeceğiz artık Skype Kurumsal Nedir ? diyenlere 🙂  – Microsoft Teams, outlook ve skype kurumsalı içinde barındıran bir bilgisayar ve teams lisansı ile tüm ofis işlemlerinizi yapabileceğiniz bir uygulama. Tam bir transformers.

Microsoft Teams uygulaması ile oluşturulan ekipler aynı anda birbirleri ile görüntülü ve sesli görüşmeler yapabiliyor. Aynı zamanda dokümanlar paylaşabir ve notları merkezi olarak görüntüleyebilmektedirler. Microsoft bu uygulama ile kurum/kuruluş ve kullanıcılara bulut ve mobil ortamlarda daha verimli çalışmalarına olanak sunduğunu ve misyonunu bir kere daha kanıtladı.

tms1

 

Bilgi akışının takım çalışmalarındaki önemli olduğu iş hayatında Microsoft Teams önemli yer tutacağını şimdiden kullanıcılara kanıtladı. Tek bir ortamda takım çalışmasını sağlayacak araçların bir arada toplanmasının yanı sıra farklı platformlardan Jira, Youtube, Power BI, Visual Studio Team Services,Intercom ve Workato gibi firma/uygulamalarıyla entegre çalışabilme yeteneğine sahiptir. Microsoft Teams ile entegre çalışan partner’lar ile aşağıdaki özellikler kullanılabilmektedir:

  • Microsoft Teams içerisine yeni sekme oluşturularak bu hizmetlere direkt erişim sağlanabilir.
  • Bot yazabilir, bu sayede konuşma ya da takım çalışmasında servisleri sorgulanabilir ya da aksiyon aldırılabilir.
  • Connector’ler aracılığı ile servislerin güncelleştirmeleri hakkında bildirim alınması sağlanabilir.

Gördüğünüz üzere Office Portal sayfasında yönetim kısayolu bu şekilde gözükmektedir. Zamanla Skype kelimesi de tarih olacak gibi.

 

tms3

 

Microsoft Teams Yönetim Sayfası

tms4

 

Microsoft Teams mimarisi en başından itibaren uyumluluk, kimlik doğrulama ve gizlilik göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Microsoft Teams, ISO 27001 ve 27018, SOC 1 ve SOC 2, HIPPA, AB Modeli Sözleşme Maddeleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere, sektör standartlarına yönelik destekle birlikte, yerleşik uyumluluğa da sahip olmayı hedeflemektedir.

Microsoft Teams iki öğeli kimlik doğrulama, zor parolalar ve erişim ilkelerine dahil olmak üzere güçlü güvenlik önlemleri kullanarak ekip verilerini güvenli bir şekilde korur. Sohbet, notlar veya dosyalardaki tüm verileriniz şifrelenir.

microsoft teams

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir