iPhone’dan Android’e Geçişi Kolaylaşıyor

Teknoloji devi Apple, Avrupa Birliği’nde (AB) iPhone’dan Android’e geçişi kolaylaştırmak için harekete geçti. Dijital Pazarlar Yasası (DMA) kapsamında planlanan değişiklikler, Apple’ın iOS işletim sisteminde önemli güncellemelere yol açacak.

Hem Apple hem de Google, kullanıcıların farklı işletim sistemleri arasında geçiş yapmasını kolaylaştıran özel uygulamalara sahip. Apple’ın “Move to iOS” uygulaması Android telefonlardan iPhone’lara geçişi kolaylaştırırken, Google’ın “Switch to Android” uygulaması ise iPhone’lardan Android telefonlara geçişi kolaylaştırıyor.

iOS’tan Android’e geçmek için program linki https://apps.apple.com/tr/app/switch-to-android-v1/id1581816143

Apple'dan androide nasıl geçiş yapılır

Ancak DMA, bu sürecin daha da iyileştirilmesini talep ediyor. Apple da bu kapsamda AB ülkelerinde yaşayan iPhone kullanıcılarının Android’e geçişini kolaylaştıracak yeni bir altyapı üzerinde çalışıyor.

Apple’ın planladığı altyapı, Google, Samsung gibi firmaların iPhone’dan diğer telefonlara veri aktarımı için daha kullanıcı dostu çözümler geliştirmesine yardımcı olacak. Bu sayede kullanıcılar, tüm verilerini ve ayarlarını zahmetsizce yeni cihazlarına aktarabilecekler.

Ancak bu altyapının kullanıma sunulması biraz zaman alacak. Apple’a göre sistem 2025 sonbaharında hazır olacak. Bu tarihten sonra Samsung ve Google gibi firmalar iPhone’dan veri aktarımı için daha gelişmiş araçlar sunabilecekler.

DMA’nın getirdiği yenilikler arasında, Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan iPhone kullanıcılarının 2024’ün sonundan itibaren Safari’yi cihazlarından tamamen kaldırabilmeleri de yer alıyor. Bu da DMA’nın kullanıcılar için sunduğu önemli bir seçenek olarak öne çıkıyor.

DMA, Safari ile aynı temeli paylaşmayan iOS tarayıcılarının önünü de açıyor. Bu sayede kullanıcılar, Safari’ye alternatif olarak farklı tarayıcıları da tercih edebilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir