G.Skill, CL36 DDR5 6600 MHz Ram

G.Skill, yeni nesil CPU platformları için hazırladığı amiral gemisi modelleriyle Trident Z5 bellek ailesini genişletti. Bellek üreticisi, Intel’in yaklaşan 12. nesil Alder Lake işlemcileri için piyasadaki dünyanın en hızlı DDR5-6600 belleğine sahip olduklarını iddia ediyor.

Şirket ayrıca CL36-36-36 ile birlikte JEDEC’e özel CL40-40-40’a kıyasla tipik DDR5 bellekten daha düşük zamanlama sunuyor. Bu gecikme değerleri bile DDR4’e göre oldukça yüksek ve Alder Lake sistem incelemelerinde bu konu büyük önem taşıyacak.

Trident Z5 RAM’ler standart ve RGB olmak üzere iki farklı seçenekle geliyor. RGB seçeneklerinin yanı sıra modüllerde siyah ve siyah/metalik gümüş renkler kullanılmış.

G.Skill, Trident Z5 ve Trident Z5 RGB’nin DDR5-6600 sürümlerinin Samsung IC’lerini kullandığını vurguluyor ve 32GB’lık kitlerde (2x16GB) mevcut olacağını söylüyor. Üreticici ayrıca iddialarını desteklemek için bellek kitlerinin tam hızda çalıştığını gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı.

Intel’in 12. nesil Alder Lake ailesini bu ayın sonlarında tanıtması ve Kasım ayının başlarında satışa çıkaracağı söyleniyor. Buna ek olarak Alder Lake için amiral gemisi Z690 anakartlar, her ikisi de tüketici PC pazarında bir ilk olan DDR5 ve PCIe 5.0 desteğine sahip olacak. Bazı üreticiler ise müşterilere daha düşük fiyat noktalarında DDR4 bellek desteği sunacak.

Ben OLKANDO

2005 Yılından bu zamana kadar çalışmış olduğum ülkeler, sektörler farklılık gösterse de daima Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği alanında hizmet verdim. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İş hayatında tecrübe edindiğim bilgileri burada sizinle paylaşıyorum.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments